לקוחות נכבדים! עקב החלטת הממשלה על אי קיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו סגורים זמנית עד הודעה חדשה.
לצערנו לא ניתן לטפל בו זמנית בכל הביטולים, לכן תהליך ביטול ההזמנות יבוצע בהדרגה קרוב למועד של כל מופע.
כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

הצגות

תיאטרון הקאמרי - ארוחת טעימות

ארכיון תאריך: 30 דצמבר 2018 - 23 מרץ 2019

משך: שעה וחצי

תיאטרון הקאמרי: הזמנת כרטיסים לכל ההופעות

מחזה מאת שלמה מושקוביץ
בימוי: דדי ברון

משתתפים: לימור גולדשטיין, מוטי כץ, איה גרניט שבא, יואב לוי, נעמה שטרית, הדר ברוך, דוד שאול.

חתונה וההכנות לקראתה נמצאות בלב ליבו של ההווי הישראלי – המוכר לכולנו לפני ולפנים. תהליך מורט עצבים זה, שאורך לעתים חודשים ומציב אתגר לא קטן כמעט בפני כל משפחה בישראל, נידון באלפי צורות, הוגחך, דוסקס, הוקע ונוכס מחדש. המחזאי שלמה מושקוביץ החליט להפוך את נקודת הטורפה הזאת בחיי זוגיות לזירת התנגשות בין הימין והשמאל בישראל – נושא נוסף הבוער בעצמותיהם של כל מי שחי בין הירדן לים.

מעשה בזוג "מעורב" – היא חילונית תל אביבית, הוא דתי מתנחל, שמחליטים להקים משפחה. אבל כשההורים משני הצדדים נכנסים לתמונה, יחד איתם נכנסים משבי הרוח שמסעירים את החברה הישראלית מזה כחצי מאה. ולא רק הם – גם בעיות כלכליות, שגם הן, מסתבר, קשורות לאידאולוגיה - מעכירות את האווירה.

את ההצגה ביימה דדי ברון, בת זוגו של שלמה מושקוביץ. רוב המבקרים מסכימים שמדובר ביצירה אינטליגנטית ומעמיקה, שמצליחה להציב מראה בפני הצופים. העלילה מותחת, על הבמה מתרחשת דרמה, אך לצד זאת המחזה מלאה בהומור. הקאסט - זוכה לשבחים, אך הקונצנזוס הוא שנעמה שטרית, שמגלמת את האחות הצעירה והמרדנית של הכלה, גונבת את ההצגה בזכות משחקה החינני והרפליקות המוצלחות.

"גם המחזה וגם הבימוי משדרים על גל מעט גבוה יותר מהרגיל בתיאטרון הישראלי, ומשרים אווירה של עידון חריג. אולי ניתן לייחס את העניין לעובדה שדדי ברון עושה את רוב ההצגות שלה בשנים האחרונות בתיאטרון הגרמני דווקא. ההשפעה הגרמנית באה לידי ביטוי מובהק גם בעיצוב המינימליסטי, שמתבסס על אובייקט משעשע בעיצובה של דנה צרפתי - מעין ספת ענק רב מושבית, שמשמשת כבמה בתוך במה, ומעניקה מן סיכום אירוני לתולדות הספה כתפאורה בדברי ימי התיאטרון הישראלי". (מרט פרחומובסקי, "עכבר העיר")

*** מופע אמרגן ועל אחריותו הזכות לשינויים שמורה. ט. ל. ח

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter