גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-14:00
הצגות

תיאטרון אלפא - מלח הארץ

ארכיון תאריך: 29 דצמבר 2021 - 30 דצמבר 2021

משך: שעה ו-45 דקות

עיבודה של טלי יצחקי למחזהו המרתק של ברנדן ג'ייקובס-ג'נקינס
בבימויו של דור פלס
משתתפים: אודליה סגל, אלון לשם, ניסנה מולוק, אמיר לביא-סלקטר, שני כיהלי, עדן קלדרון 

המחזה, הנטוע במקורו בארצות הברית ומתורגם כאן להוויה הישראלית, הוא מחזה מסתורין משפחתי העוסק באחים המגיעים לביתו ונחלתו של אביהם, לאחר מותו. ניצה ועומר מגיעים למושב הצפוני עם משפחותיהם מתל אביב ורחובות, ומופתעים לפגוש את אחיהם הצעיר, אודי, שהיה בנתק מהם שנים רבות. משלושתם הוא היחיד שגדל בבית אביהם שבו הם נפגשים עכשיו לאחר מות האב. מיד מרגע הפגישה המחודשת יוצאת הכביסה המשפחתית המלוכלכת. ניצה ועומר מתווכחים מי טיפל יותר באבא בשנים האחרונות שבהן הדרדר, וכל אחד מהם רוצה לחלץ את המגיע לה, או לא, מהנחלה. אודי, מסתבר, הוא בעל עבר עשיר של שימוש בחומרים אסורים וחיבה לקטינות; אבל כעת הוא נקי מסמים ומשוקם, והגיע לבקש מחילה ולהתפייס עם המשפחה.

בתוך כל העיסוק הזה בעניינים אישיים הם מגלים שהבית בקושי יכניס מספיק כסף לשלם את החובות שיש עליו, ובמקביל, שלאביהם יש לא מעט סודות בעברו: סודות שקשורים בכפר הערבי שעל אדמותיו הוקם המושב, ובדברים קשים שקרו בימי מלחמת השחרור. על ההר קבורים לא רק הדוד שלהם, חלל מלחמה, אלא גם לא מעט סודות מעיקים.

עם אודי הגיעה גם בת זוגו הצעירה לילה, שהיא רוחניקית ניו אייג'; מעיין, הבת של ניצה, היא נערה מעורה בכל מה שקורה היום, ומאוהבת בבן הדוד שלה, בנם של עומר ורחלי; זו האחרונה עובדת בבנק ובעלת עניין במוצאה המזרחי. מעבר למסגרת המשפחתית עוסקת ההצגה בכל הנושאים החברתיים המעסיקים את כולנו עכשיו: בפוליטיקה של זהויות, בכסף וחוסר כסף, ובאחריות לגורלנו.


 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter